Medicine, healthcare. Tablets on the table

W jaki sposób odstawić tabletki antykoncepcyjne?

W jaki sposób odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Antykoncepcja jest dla wielu osób bardzo ważną częścią życia seksualnego. W końcu nie każdy jest gotowy na to, aby zajść w ciążę, a mimo to ma chęć uprawiania miłości ze swoją drugą połówką. Dlatego też tak wiele kobiet stosuje tabletki antykoncepcyjne, chroniąc się przed owulacją. Jednak nierzadko pojawia się sytuacja, kiedy kobieta finalnie decyduje się na odstawienie antykoncepcji i zajście w ciążę ze swoim partnerem. W takiej sytuacji zawsze pojawia się jedno ważne pytanie: w jaki sposób bezpiecznie odstawić tabletki antykoncepcyjne? Kiedy w przypadku takich form jak krążki antykoncepcyjne, czy też plastry antykoncepcja oraz jej odstawienie nie wydaje się trudne, tak wiele Pań ma obawy co do tabletek.

Jak odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Wbrew pozorom odstawienie tabletek antykoncepcyjnych wcale nie jest trudne. Właściwie to można zrobić to z dnia na dzień, jednak specjaliści zalecają, aby zrobić to dopiero po zużyciu wszystkich tabletek z otwartego opakowania. Dzięki temu będzie można łatwiej powrócić do regularnego cyklu miesiączkowego. Warto też zdecydować się na zażywanie tabletek placebo przez pewien czas po odstawieniu, zwłaszcza że są one dołączane do większości opakowań tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli potrzebna Ci jest antykoncepcja online lub recepta przez internet, nasza zdalna przychodnia posiada specjalne konsultacje, podczas których można otrzymać nie tylko rady dotyczące antykoncepcji, ale również i receptę na potrzebne środki.

Objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Najbardziej charakterystycznym skutkiem zaprzestania zażywania tabletek antykoncepcyjnych są zaburzenia cyklu miesiączkowego, które mogą być różne w zależności od organizmu. Poza tym jednak mogą pojawić się takie problemy jak trądzik, zwiększone libido, czy też nawet nadmierne przetłuszczanie się włosów. Warto też pamiętać o wszystkich objawach towarzyszących miesiączkom, które zwykle zanikają podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych, a te z pewnością znowu się pojawią.

Jeśli potrzebna jest Ci tabletka po stosunku, taka jak tabletka EllaOne albo tabletki Escapelle, wówczas warto umówić się na konsultację przez naszą stronę, aby otrzymać receptę bez wychodzenia z domu.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *