packings of pills and capsules of medicines on white background

Tabletka dzień po metodą antykoncepcji awaryjnej

Tabletka dzień po metodą antykoncepcji awaryjnej

Tabletka dzień po to nowoczesna i skuteczna metoda antykoncepcji awaryjnej. Zadaniem tej tabletki jest zapobiegnięcie owulacji lub zapłodnieniu. Stosuje się ją po stosunku, który odbył się bez zabezpieczenia lub gdy stosowane metody antykoncepcji zawiodły. Na polskim rynku są dostępne dwa rodzaje tych tabletek, czyli EllaOne oraz Escapelle, a wykupienie ich wymaga okazania recepty. Jeśli potrzebna Ci jest online recepta, wówczas najwygodniejszą opcją będzie konsultacja lekarska online.

Tabletki dzień po – co warto wiedzieć?

Należy pamiętać, że zażycie tabletki dzień po jak każdy środek farmakologiczny, może wywołać niepożądane skutki uboczne. Antykoncepcja awaryjna jest bezpieczna, ale jeśli jej zażywanie jest zgodne z zaleceniami lekarza i pod jego kontrolą. Takimi skutkami mogą być np. bóle brzucha i głowy, nudności, uczucie zmęczenia czy też zawroty głowy, tkliwość piersi lub nieregularna miesiączka. Jeśli chodzi o temat jakim jest antykoncepcja tabletki to jedna z najchętniej wybieranych opcji. Jednak ostatnio popularność zyskują plastry antykoncepcyjne lub też pierścień antykoncepcyjny. Mimo wszystko to tabletki po EllaOne lub Escapelle działanie mają sprawdzone.

Mimo swojej skuteczności, tabletek tych nie mogą stosować wszystkie kobiety, które chcą zapobiec ciąży. Zanim jednak sięgnie się po jakiekolwiek leki, warto zapoznać się z listą przeciwwskazań, a także należy skonsultować się z lekarzem, gdyż tabletka po stosunku jest preparatem hormonalnym. Oznacza to, że może ona zarówno wywołać niepożądane działania w organizmie, jak i również wchodzić w interakcje z już przyjmowanymi lekami.

Zobacz również:

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *