Kiedy decydujesz się na seks po raz pierwszy, nie ma na to dobrego ani złego sposobu. Najważniejsze jest, abyś czuł/a się komfortowo i robił/a to, co sprawia, że czujesz się dobrze.

Wiele osób czuje się trochę zdenerwowanych, zanim po raz pierwszy uprawiają seks. Nerwy są naturalne, gdy myślisz o zrobieniu czegoś, czego wcześniej nie robiłeś/aś. Jednak te nerwy powinny być raczej związane z oczekiwaniem i podekscytowaniem niż ze strachem lub paniką. Uprawianie seksu po raz pierwszy powinno być czymś, co chcesz robić i nie możesz się doczekać, a nie czymś, co powoduje niepokój lub niepokój.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma dobrego ani złego sposobu uprawiania seksu. W dobrym seksie chodzi bardziej o poczucie komfortu z kimś, zaufanie mu i możliwość komunikowania się z nim, niż o posiadanie doskonałej techniki lub robienie konkretnych rzeczy.

Często, gdy ludzie mówią o seksie po raz pierwszy, mają na myśli seks penetracyjny waginalny lub analny. Kiedy mówimy o seksie, zwykle mówimy o wszelkich formach kontaktów seksualnych między dwojgiem lub większą liczbą osób: może to obejmować między innymi seks penetracyjny, seks oralny, używanie zabawek erotycznych.

Projekt bez tytułu
Screenshot 2020-06-30 at 17.44.55

Naszą wskazówką numer jeden dotyczącą udanego seksu jest zgoda. Ważne jest, aby wszyscy zaangażowani przez cały czas wyrażali zgodę – nikt nigdy nie powinien czuć, że musi zrobić coś, z czym nie czuje się komfortowo lub czego nie chce robić. Tylko dlatego, że wyraziłeś zgodę na jedną rzecz, nie oznacza to, że zgodziłeś się na coś innego i całkowicie możesz odmówić lub zatrzymać się w dowolnym momencie, jeśli nie chcesz kontynuować.

Może się wydawać, że istnieje duża presja na odbycie stosunku płciowego, ale nie spiesz się i zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowy/a. Być może myślisz o tym, ponieważ twoi przyjaciele uprawiają (lub mówią, że tak), ponieważ twój partner tego chce lub wszyscy bohaterowie twoich ulubionych programów to robią. Niektórzy uważają, że jest wiek, w którym powinieneś uprawiać seks po raz pierwszy – tak nie jest.

Właściwy czas na odbycie stosunku po raz pierwszy jest wtedy, gdy jesteś gotowy/a i chcesz. I pamiętaj – w każdej chwili możesz zmienić zdanie. Nie powinieneś odczuwać presji ze strony innych osób, aby uprawiać stosunek: nie po raz pierwszy, nie po raz setny, nigdy.

Porozmawiaj o tym, co chcesz zrobić, jakie są twoje granice, o co się martwisz, w jaki sposób upewnisz się, że masz bezpieczny seks i o wszystkim, o czym chcesz porozmawiać! Komunikacja jest kluczem do dobrowolnego i przyjemnego seksu.

Martwienie się o to, co twój partner może pomyśleć o twoim ciele, jest powszechne, szczególnie gdy uprawiasz z kimś seks po raz pierwszy. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że:

  1.  Jesteśmy nieustannie bombardowani pomysłami na to, jak nasze ciała powinny wyglądać i co jest uważane za pożądane. W rzeczywistości każde ciało jest inne i wszystkie ciała są cudowne. 
    2. Każdy może mieć obawy dotyczące swojego ciała i tego, co myślicie. Rozmowa o tym wcześniej może pomóc wam obu poczuć się bardziej zrelaksowanym.
    3. Jeśli oboje chcecie odbywać stosunek, żadne z was nie będzie się martwić o to, jak wygląda ciało drugiej osoby! Skoncentrujesz się na cieszeniu się chwilą i sobą nawzajem.

Twój partner powinien zawsze szanować ciebie i twoje ciało, a ty powinieneś szanować ich. Jeśli robią lub mówią pewne rzeczy, które sprawiają, że czujesz się nieswojo ze swoim ciałem, poinformuj ich o tym. Jeśli kontynuują po tym, jak poprosisz ich, aby tego nie robili, oznacza to, że nie okazują ci szacunku, na który zasługujesz, i powinieneś/aś rozważyć, czy jest to osoba, z którą chcesz się kochać.

unnamed (5)

Ważne jest, aby pamiętać, że nadal możesz zarazić się infekcją przenoszoną drogą płciową, nawet jeśli jest to twój pierwszy raz. Pamiętaj, że uprawiając stosunek płciowy bez zabezpieczenia jesteś narażona na zajście w ciążę. Bardzo ważne jest, aby w pierwszej kolejności pomyśleć o antykoncepcji.

Trudniej jest również ekscytować się seksem, jeśli martwisz się ciążą lub chorobami przenoszonymi drogą płciową. 

Prezerwatywy to jedyna metoda antykoncepcji, która chroni również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zalecamy zapoznanie się z ulotką przed stosunkiem. Pamiętaj: nigdy nie powinieneś odczuwać presji uprawiania seksu bez prezerwatywy w taki sam sposób, w jaki nie powinieneś czuć presji, aby uprawiać seks. 

Powinnyśmy sięgnąć po takie środki w sytuacjach, takich jak seks bez zabezpieczeń, nieskuteczność metod antykoncepcyjnych lub też nieprawidłowe użycie środków antykoncepcyjnych. Do tego należą: pęknięcie lub zsunięcie się prezerwatywy, nieprawidłowe zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, odbycie stosunku w dni płodne w przypadku stosowania naturalnych metod antykoncepcji, oderwanie się plastra antykoncepcyjnego, wydalanie wkładki wewnątrzmacicznej, zbyt późne wyciągniecie prącia z dróg rodnych kobiet przy stosunku przerywanym, późne umieszczenie lub wczesne usunięcie dopochwowych środków antykoncepcyjnych, spóźnione wstrzyknięcie noretysteronu (powyżej 14 dni) oraz spóźnione wstrzyknięcie estrogenu i progesteronu. W tych przypadkach recepta na tabletke dzien po może okazać się potrzebna.

Nie da się ukryć, iż produkt jakim są pigułki dzień po lub po prostu tabletka dzień po działanie której jest niezwykle skuteczne, to temat, który mimo XXI wieku wciąż budzi wiele kontrowersji. Wiele kobiet zadaje sobie pytania w stylu „pigułka dzień po kto może przepisać”, czy też „czy tabletka 72 godziny po jest legalna”.

Nie zapominajmy o tym, że jeśli chodzi o taki produkt jak tabletka po 72h, informacje mogą być nie do końca właściwe. Niektórzy szukają tabletka dzień po forum, co może rzeczywiście jest kopalnią wiedzy, jednak warto równocześnie skonsultować się z lekarzem i dopytać o niektóre kwestie. Trzeba mieć świadomość tego, iż tabletka dzien po e-recepta to produkt, który ma na celu opóźnienie lub zahamowanie jajeczkowania, aby oczywiście zapobiec ciąży. Takie działanie i stosowanie takich środków jak tabletka dzień po recepta opinie której są zróżnicowane, jest w pełni legalne i dopuszczalne w większości krajach na świecie. E-recepta na tabletki po przepisywana jest poprzez profesjonalnych lekarzy. Tak więc jeśli interesuje Cię pigułka po recepta, zachęcamy do umówienia się na wizytę.

Konsultacja online

kontynuuacja tabletka dzień po
PLN 49,99
  • Okres leczenia: 1-3 miesiące
  • Konsultacja trwa niecałe 5 min
  • Kod eRecepty dostaniesz SMS i emailem
Popularne

Do najpopularniejszej metody antykoncepcji zalicza się różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych. Jednak decyzję o doborze danej metody powinno się decydować na konsultacji z lekarzem, który dodatkowo poinformuje o tym, jak stosować tabletki antykoncepcyjne. Otóż plan przyjmowania tabletek służących zapobieganiu ciąży powinien być ustalony ze specjalistą bardzo dokładnie, ponieważ od tego zależy skuteczność tabletek.

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy tylko ludźmi i niezabezpieczony stosunek płciowy się po prostu zdarza, ale jeśli nie planujemy mieć potomstwa – warto reagować możliwie jak najszybciej. Tabletka dzień po to skuteczna forma antykoncepcji, ponieważ zapobiega zajściu w ciążę po stosunku niemal w 100%. Tuż po zażyciu tabletki po dochodzi do zahamowania owulacji, co jest jednoznaczne z brakiem możliwości zapłodnienia. Tabletki dzień po powinny być traktowane przez każdą kobietę jako wyjście awaryjne czy ostateczność. Po tego typu preparaty nie można sięgać zbyt często ze względu na późniejsze problemy zdrowotne. Tabletkę dzień po stosuje się jednorazowo, niezależnie od aktualnego dnia cyklu miesiączkowego. Niezmiernie istotną dla wielu kobiet informacją jest to, że tabletki dzień po nie mają właściwości przeciwimplantacyjnych. Oznacza to, że jeśli doszło do zapłodnienia komórki jajowej, to przyjęcie tabletki dzień po nie wpłynie na proces implantacji komórki w endometrium. W skrócie tabletka dzień po uniemożliwia zapłodnienie, ale nie wykazuje działania wczesnoporonnego. Jeżeli interesuje Cię więcej informacji na temat takiego produktu jak tabletka 72 po recepta – zachęcamy do przejrzenia szczegółów na naszej stronie internetowej.

Specjaliści zatrudnieni w naszej przychodni posiadają odpowiednie kwalifikacje, a dodatkowo cechuje ich empatia, którą wykorzystują w codziennych konsultacjach z pacjentami. Korzystając z wizyt w naszym serwisie internetowym możesz liczyć na zachowanie pełnej prywatności i dyskrecji. Usługi realizowane przez naszą przychodnię są błyskawicznie, co jest niezwykle doceniane przez naszych pacjentów.