Większość myśli, że wie, jak używać prezerwatyw, ale łatwo jest popełnić proste błędy. Szacuje się, że trzy czwarte z nas popełni błąd podczas ich używania. Wadą tego jest to, że błędy mogą prowadzić do ciąży i infekcji przenoszonych drogą płciową

 1. Nie sprawdzanie opakowania prezerwatyw pod kątem uszkodzeń: prezerwatywy mogą łatwo ulec uszkodzeniu, zwłaszcza jeśli były trzymane w portfelu, kieszeni lub torbie. Uszkodzone prezerwatywy nie ochronią Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i ciążą
 2. Brak sprawdzania daty ważności: prezerwatywy, które są nieaktualne, nie ochronią Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, czy niezamierzoną ciążą
 3. Zakładanie prezerwatywy po rozpoczęciu stosunku płciowego: Musisz założyć prezerwatywę przed rozpoczęciem stosunku / zanim Twoje genitalia wejdą w kontakt z partnerami. Jeśli zakładasz prezerwatywę tylko tuż przed wytryskiem, nie jesteś chroniony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową lub ciążą, ponieważ prawdopodobnie wymieniono już płyny
 4. Nie trzymanie końcówki podczas zakładania prezerwatywy: Kiedy zakładasz prezerwatywę, ważne jest, aby ścisnąć końcówkę, aby pozbyć się powietrza. Jeśli tego nie zrobisz, prezerwatywa może pęknąć
 5. Zakładanie prezerwatywy w niewłaściwy sposób, a następnie odwracanie jej: ważne jest, aby wyrzucić tę prezerwatywę, którą próbowaliśmy założyć (odwóconą) i zacząć od nowa, ponieważ zewnętrzna część prezerwatywy dotknęła penisa, więc naraża partnera na ryzyko np. chorób przenoszonych drogą płciową.
 6. Zdejmowanie prezerwatywy zbyt wcześnie: Zawsze, gdy stykasz się z okolicami narządów płciowych, powinieneś używać prezerwatywy, aby zapobiec ryzyku chorób przenoszonych drogą płciową lub ciąży. Obejmuje to po przyjściu (wytrysku). WAŻNA WSKAZÓWKA: Nigdy nie jest w porządku zdejmowanie prezerwatywy w trakcie stosunku bez poinformowania o tym partnera. Ta praktyka jest znana jako „ukrywanie” lub usuwanie prezerwatyw za przymusem i jest formą napaści seksualnej.
 7. Używanie prezerwatywy, która była w portfelu lub torbie dłużej niż jeden miesiąc: prezerwatywy w portfelu lub torbie mogą się nagrzewać, co je uszkadza. Jeśli przebywają tam dłużej niż miesiąc, używanie ich nie jest bezpieczne. Noszenie ich ze sobą to jednak świetny nawyk, więc pamiętaj, aby wymieniać je przynajmniej raz w miesiącu!
 8. Nie trzymanie podstawy prezerwatywy podczas wyjmowania prącia: może to spowodować odpadnięcie prezerwatywy, co oznacza ryzyko ciąży i / lub chorób przenoszonych drogą płciową
 9. Używanie lubrykantów na bazie oleju z prezerwatywami (takich jak wazelina lub balsam): używanie lubrykantów to świetny pomysł, ale upewnij się, że są na bazie wody (np. Durex Play). Inne produkty, które nie są przeznaczone do seksu, często są na bazie oleju i mogą wchłonąć prezerwatywy, powodując ich pękanie.
 10. Używanie prezerwatywy, która jest za duża lub za mała: ważne jest, aby nosić prezerwatywę w odpowiednim rozmiarze. Za duży i może się zsunąć, za mała może pęknąć.
 11. Brak zmiany prezerwatyw podczas seksu: Jeśli zmieniasz stosunek analny na stosunek waginalny lub odwrotnie, powinieneś użyć nowej prezerwatywy. Wprowadzenie bakterii z odbytnicy do pochwy może spowodować infekcję.
 12. Niestosowanie prezerwatyw na zabawkach erotycznych: jeśli Ty i Twój partner (partnerzy) dzielicie się zabawkami erotycznymi, takimi jak wibratory, należy użyć nowej prezerwatywy dla każdej osoby. Zabawki erotyczne mogą przenosić choroby przenoszone drogą płciową. 

To może być problem..

Dodatkowo powinieneś zabezpieczyć się z partnerką używając antykoncepcji awaryjnej. Zobacz jak działa antykoncepcja awaryjna:  EllaOne lub Escapelle,

Nasza strona internetowa e-przychodnie.pl została stworzona z myślą o pacjentach, którzy pilnie potrzebują konsultacji lekarskiej, jednak nie mają możliwości, aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu. W związku z tym warto wybrać konsultacje online, na których można otrzymać receptę na środki antykoncepcyjne. W naszej przychodni dostępna jest też antykoncepcja awaryjna, na którą bez komplikacji otrzymasz e-receptę. 

Tak więc jeśli interesuje Cię e-recepta antykoncepcja awaryjna, w tym przypadku nasza strona może okazać się pomocna. Jeśli chodzi o usługi, jakie standardowo oferuje nasza zdalna przychodnia, antykoncepcja awaryjna jest chętnie wybierana przez kobiety, które natychmiast potrzebują pomocy.

Wykup konsultację online

W ramach konsultacji online wystawiamy eReceptę, którą otrzymasz emailem i SMSem

Przejdź do strony

Po kliknięciu zostaniesz przekirowany/a do naszego portalu z konsultacjami, z łatwością wykupisz u nas konsultację 🙂
Kliknij tutaj

Aby zapisać się na wizytę musisz tylko wypełnić formularz, wpisać swoje dane, następnie dokonać wpłaty. Po wykonaniu tych czynności pozostaje Ci tylko kontakt z lekarzem. W przypadku, kiedy masz jakieś pytania, możesz śmiało skonsultować się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Z wielką przyjemnością udzielimy Ci porady, wyjaśniając wszelkie szczegóły. Być może Twoje wątpliwości rozwieje przygotowana przez nas lista najczęściej zadawanych pytań, na które odpowiedzi udzieliliśmy (znajdziesz je na naszej stronie). Zachęcamy Cię też do odwiedzenia naszego bloga, na którym umieszczamy wiele ciekawych treści związanych z medycyną. W sytuacji, kiedy nie jesteś przekonana/przekonany co do naszego profesjonalizmu, sprawdź na naszej stronie „opinie antykoncepcja awaryjna”, gdzie przeczytasz, co sądzą o nas stali pacjenci.

Specjaliści zatrudnieni w naszej przychodni posiadają odpowiednie kwalifikacje, a dodatkowo cechuje ich empatia, którą wykorzystują w codziennych konsultacjach z pacjentami. Korzystając z wizyt w naszym serwisie internetowym możesz liczyć na zachowanie pełnej prywatności i dyskrecji. Usługi realizowane przez naszą przychodnię są błyskawicznie, co jest niezwykle doceniane przez naszych pacjentów.