pregnant

Kochaliśmy się bez zabezpieczenia, co teraz?!

Jeśli uprawiałaś seks bez zabezpieczenia i zaczynasz się martwić, to trafiłaś we właściwe miejsce, czytaj dalej.

Nie panikuj

Uprawianie stosunku płciowego bez zabezpieczenia nie jest najmądrzejszym posunięciem – niekoniecznie oznacza koniec świata,. Postępuj zgodnie z poniższymi radami i wszystko powinno być w porządku. To zdecydowanie nie jest coś, z czego można wyrabiać nawyk, pewnego dnia konsekwencje mogą być nieco większe, niż się spodziewałaś.

Uprawiałam stosunek BEZ ZABEZPIECZENIA i… myślę, że jestem w ciązy

UWAGA! Działaj szybko. Antykoncepcję awaryjną można stosować do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku, ale udowodniono, że jest ona najskuteczniejsza w ciągu pierwszych 12 godzin. Porozmawiaj z lekarzem, który służy pomocą. Nie należy traktować antykoncepcji awaryjnej jako zwykłego środka antykoncepcyjnego ani stosować jej w ten sam sposób. Aby uchronić się przed przypadkową ciążą, zapoznaj się z metodami antykoncepcji i porozmawiaj z lekarzem.

ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA

  • Jak najszybciej porozmawiaj z lekarzem.
  • Jeśli do stosunku doszło mniej niż 72 godziny temu, można zastosować antykoncepcję awaryjną, czyli tabletkę „po”, aby zapobiec zajściu w ciążę. Należy jednak pamiętać, że im wcześniej zażyje się tabletkę „po”, tym większa jest jej skuteczność.
  • Nie czekaj i nie chowaj głowy w piasek, mówiąc „to mi się nie przydarzy” i „nic mi nie będzie” – może się okazać, że tak nie jest, a wtedy znajdziesz się w znacznie trudniejszej sytuacji, niż gdybyś szybko stawiła temu czoła.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *