Medicine, healthcare. Tablets on the table

Jak antykoncepcja wpływa na organizm?

Jak antykoncepcja wpływa na organizm?

Kobiety, które chcą skutecznie zapobiegać ciąży, mogą się zastanawiać, którą metodę antykoncepcji wybrać. Z pewnością ogromne znaczenie ma jej skuteczność, ale trzeba się też liczyć z innymi względami. Na przykład warto się zastanowić, jak antykoncepcja wpływa na organizm kobiety. Niektóre metody są mało obciążające dla ciała, podczas kiedy inne mogą znacząco zmienić jego funkcjonowanie. Dlatego zanim zacznie się stosować plastry hormonalne, pierścień dopochwowy, czy też inne środki antykoncepcyjne, warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak ciało reaguje na hormonalną antykoncepcję.

Czego można się spodziewać, stosując antykoncepcję?

Jak antykoncepcja wpływa na organizm? Prezerwatywa jest zupełnie obojętna dla organizmu, nie wpływa w żaden sposób na jego funkcjonowanie. Podobnie jest w przypadku naturalnych metod planowania rodziny. Oczywiście jeśli naturalne metody zawiodą, można sięgnąć po opcję jaką jest pigułka po (sprawdź tabletka dzień po Escapelle lub tabletka dzień po EllaOne).

Jeżeli kobieta chce stosować metody hormonalne, musi liczyć się z tym, że zmianie ulegnie cała gospodarka. Szczególnie na początku stosowania pigułek mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, zmiany nastroju, a nawet bardzo silne bóle głowy. Może też wystąpić nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych lub w ogóle jego brak w chwili odstawienia pigułek na czas przypadający na krwawienie. Jeśli kobieta zauważa niepokojące zmiany, wówczas pomocne mogą być konsultacje online z lekarzem.

Pigułki hormonalne działają na organizm w taki sposób, że utrzymują go w stanie „ciąży”, tym samym blokując owulację. Może się tak zdarzyć, że kobieta nie będzie w stanie ich przyjmować ze względu na ciągle utrzymujące się skutki uboczne, takie jak złe samopoczucie, a nawet depresja. W takiej sytuacji należy natychmiast zmienić metodę antykoncepcji na taką, która nie działa negatywnie na ciało. Warto znaleźć taką metodę, która będzie odpowiednia dla ciała i nie będzie go zbytnio obciążać, a jeśli potrzebna jest Ci recepta online, umów się na wizytę z naszym specjalistą.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *