Jak doskonale wiemy, nasze zdrowie to zdecydowanie najważniejszy aspekt, o który powinniśmy w odpowiedni sposób zadbać. Niestety na wiele czynników nie zawsze mamy wpływ. Czasami choroba dopadnie nasz organizm bez żadnego ostrzeżenia i nie jesteśmy w stanie sami się z tym uporać. W takiej sytuacji konieczne jest udanie się do specjalisty, który będzie w stanie nas wyleczyć. Nie da się nie zauważyć tego, iż dzisiejsza technologia stale się rozwija, co z pewnością daje wiele nowych możliwości. W związku z tym coraz częściej powstają przychodnie online, dzięki którym można odbyć wizytę nie wychodząc z domu. Takie rozwiązanie jest korzystne dla wielu osób, dlatego też warto wziąć pod uwagę taką opcję i z niej skorzystać.

Przede wszystkim recepta bez wizyty, wystawienie recepty online, czy też przedłużenie recepty online bez wychodzenia z domu to bez wątpienia świetne rozwiązanie chociażby pod względem zaoszczędzenia czasu. Recepta elektroniczna to coś, na co decyduje się obecnie coraz więcej osób. Warto mieć świadomość tego, iż dziś internetowe konto pacjenta można założyć w kilka minut i nie jest to skomplikowany proces. Dzięki e-recepcie lekarz, wypisując receptę podaje pacjentowi tylko kod odbioru, który uprawnia do obioru leków w aptece. Wiele osób wciąż to może dziwić, jednak konsultacje lekarskie online, a co za tym idzie, również i recepta online powoli staje się obecnie normą. Zarówno wystawić e-receptę jak i otrzymać e-receptę można w ekspresowym tempie. W pierwszej kolejności trzeba pamiętać, że elektroniczna recepta może być wystawiona jedynie po konsultacji lekarskiej, która odbyła się za pośrednictwem Internetu bądź też innych rozwiązań telemedycznych. Z takiego rodzaju wystawienia recepty korzystają działające przychodnie lekarskie online, które dbają o zdrowie pacjentów, ale nie wymagają osobistego kontaktu z nimi.

Otóż w pierwszej kolejności lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta na podstawie wywiadu medycznego lub standaryzowanego formularza medycznego, który zawiera takie same pytania, jakie pojawiają się podczas wizyty w gabinecie lekarskim. Aby móc skorzystać z e-recepty i w ogóle z całej internetowej wizyty, wówczas należy być zarejestrowanym w portalu. Taka recepta bez wychodzenia z domu to zdecydowanie duże ułatwienie. Szybka erecepta pozwoli pacjentom zaoszczędzić cenny czas. Teleporada e-recepta to również świetne rozwiązanie dla osób starszych, którym trudniej już poruszać się. Recepta przez Internet opinie ma naprawdę bardzo pozytywne, choć warto wziąć pod uwagę fakt, iż wciąż nie jest ona aż tak popularna jak standardowa, tradycyjna wizyta. Poza tym jeśli mamy do czynienia ze skomplikowanym leczeniem, o którym nie ma informacji w internetowym koncie pacjenta lub zajmuje się nami lekarz specjalista, warto wtedy udać się na klasyczną wizytę.

Zamawianie e-recepty, przedłużenie recepty, wypisanie recepty online w 5 minut, czy też inne tego rodzaju czynności są dostępne w naszej przychodni. Realizacja e-recepty jest również bardzo prosta. Otóż aby wykorzystać e-receptę, trzeba posiadać 4-cyfrowy kod. Otrzymuje się go w wiadomości SMS. Następnie ten czterocyfrowy kod podaje się w aptece i nasze leki na receptę otrzymujemy od razu. Pamiętajmy o tym, że podczas rejestracji należy podać numer PESEL, więc jeśli nie pamiętasz swojego numeru PESEL – warto go sobie zapisać chociażby w swoim telefonie. Z recepty przez Internet, czyli takiej w formie elektronicznej, można skorzystać właściwie w każdej aptece, podobnie jak w przypadku tradycyjnej recepty. Jednakże online recepta może być wydana i zrealizowana w każdej chwili, więc jest to spora oszczędność czasu.

0
Zrealizowanych konsultacji
0
Obserwujących
0
Specjalistów
0
- minutowa konsultacja

Przede wszystkim, tak jak już zostało wspomniane wcześniej, szybka e-recepta to wygodne i nowoczesne rozwiązanie dostępne dla każdego. Wystarczy tak naprawdę szybka rejestracja, dzięki której zakładamy internetowe konto pacjenta, gdzie będziemy mieli dostęp do wszystkich recept. Recepta online jest również dokładna, w związku z tym nie musisz martwić się o to, że otrzymasz zły lek albo też np. farmaceuta odeśle Cię do lekarza. Co ważne, nawet jeżeli zgubisz lub zniszczysz wydruk, taka recepta elektroniczna nadal będzie się znajdować w systemie, tak więc e-recepta to bezpieczne rozwiązanie. Erecepty możesz zrealizować w dowolnej aptece, wystarczy podać kod. Szybka recepta czyli e-recepta zawiera głównie dane pacjenta, dane osoby wystawiającej receptę, informacje o leku, datę wystawienia recepty, a także datę ważności. Jeśli zadajesz sobie pytanie typu jak przedłużyć receptę przez Internet lub jak dostać receptę przez Internet, jak uzyskać receptę online, jak zamówić e recepte, czy też jak otrzymać e receptę – wystarczy umówić się na konsultację. Rozmowa z lekarzem pozwoli na ustalenie potrzeb pacjenta i jeśli to tylko będzie możliwe, lekarz wystawi tanie e-recepty, również jeśli potrzebna jest tabletka dzień po.

 

W kwestii dokumentacji medycznej, lekarz może wystawić recepty, w zależności od wymagań poszczególnego pacjenta. Aby zrealizować e-receptę, po wizycie wystarczy z e-receptą w telefonie udać się do najbliższej apteki. Recepta internetowa, czyli e-recepta posiada również opcję, dzięki której leki jakie są wypisane na e-recepcie można wykupić w kilku aptekach w różnym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie przepisane opakowania jednego leku należy wykupić w tej samej aptece, w której wykupiło się pierwsze opakowanie. Wystawianie recept online podczas e-wizyty, to sposób, który obecnie doceniany jest przez wiele osób. E-recepta przez Internet jaką lekarz wystawia, bez wątpienia staje się coraz bardziej popularna, głównie ze względu na komfort i swobodę korzystania z takiej możliwości.

Zamów receptę przez Internet i przekonaj się sam! Jeśli zastanawia Cię to, jak dokładniej wygląda kwestia wystawiania recept, bądź jak zamówić receptę przez Internet, lub jak wygląda e-recepta przez telefon, wówczas zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na naszej stronie internetowej. Z e-receptą wiąże się znacznie więcej korzyści, niż te, które zostały wymienione w tym artykule. E-recepta to najwygodniejsze rozwiązanie zarówno dla starszych, mało mobilnych osób, jak i również dla zabieganych młodych dorosłych. Co ciekawe, w Sieci coraz częściej pojawiają się takie wyszukiwania jak „e-recepta lekarz”, „lekarz online recepta”, czy też „jak zrealizować e-receptę”. Zamów receptę online i skorzystaj z konsultacji w naszej internetowej przychodni.

Zamów receptę przez Internet i przekonaj się sam! Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na naszej stronie internetowej: e-przychodnie.pl.