4382008

Dlaczego antykoncepcja jest na receptę?

Dlaczego antykoncepcja jest na receptę?

Kobiety, które chcą skutecznie unikać ciąży, zastanawiają się nad najefektywniejszą metodą antykoncepcyjną. Prezerwatywa, chociaż tania i łatwo dostępna, nie cieszy się dobrą sławą, ponieważ podczas nieprawidłowego stosowania istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Z tego względu panie udają się do ginekologa, by uzyskać receptę na pigułki hormonalne. Dlaczego antykoncepcja jest na receptę? Otóż istnieją ku temu poważne powody, dla których krążki antykoncepcyjne, plastry antykoncepcyjne, czy też w skrajnym przypadku antykoncepcja awaryjna.

Dlaczego musisz odwiedzić lekarza, by móc wykupić antykoncepcję hormonalną?

Antykoncepcja hormonalna wpływa na cały organizm, a trzeba pamiętać, że hormony mają ogromny udział we właściwym funkcjonowaniu ciała kobiety. Nie bez powodu mówi się, że hormony rządzą kobietami. Podczas wizyty u lekarza zostanie przeprowadzony wywiad, w którym specjalista dowie się, jak wygląda sprawa gospodarki hormonalnej w ciele pacjentki. Lekarz sprawdza stan zdrowia pacjentki i pyta o przeciwwskazania. Jednym z nich jest problem z krzepliwością krwi lub skłonności do depresji. Powinny być też zlecone badania, przynajmniej podstawowe. Jeżeli lekarz ich nie zleci, warto rozważyć jego zmianę. To bardzo ważne, by się upewnić, że kobieta jest zdrowa, szczególnie jeśli ma zostać wypisana długotrwała antykoncepcja lub silny lek typu escapelle lub ellaone recepta.

Podobnie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, kobieta powinna być pod stałym nadzorem lekarza. Nie wystarczy tylko, że pojawi się w gabinecie, czy na recepcji, by została jej wypisana recepta. Powinna być zbadana i zapytana o samopoczucie i należy pacjentce wytłumaczyć ewentualne skutki uboczne przyjmowania antykoncepcji. Jeżeli nie ma dalszych przeciwwskazań, można przepisać lub dalej stosować antykoncepcję hormonalną. Trzeba to zrobić z ostrożnością i brać pod uwagę wszelkie typy oddziaływania hormonów na ciało i psychikę.

Obecnie najwygodniejszą formą wizyt jest zdalna przychodnia, w której może zostać wypisana elektroniczna recepta. Tak więc jeśli jest Ci potrzebna tabletka dzień po lub specyficzny rodzaj antykoncepcji, warto umówić się na wizytę ze specjalistą online.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *