period

Czy okres po przyjęciu pigułek oznacza, że nie jestem w ciąży?

Jeśli pytanie brzmi: „Mam krwawienie, czy mogę być w ciąży?”, cóż, tak, możesz być w ciąży.

Wszystko sprowadza się do różnic między miesiączką, krwawieniem z odstawienia i krwawieniem międzymiesiączkowym. Miesiączka to przygotowanie do ciąży: jeśli uwolnione jajeczko nie zostało zapłodnione, wyściółka macicy jest usuwana wraz z niezapłodnionym jajeczkiem.

Jednak krwawienie z odstawienia i krwawienie międzymiesiączkowe różnią się od normalnej miesiączki, często są lżejsze i rzadsze. Mogą również wystąpić krwawienia w czasie ciąży, które mogą być spowodowane na przykład krwawieniem implantacyjnym – kiedy rozwijający się zarodek przyczepia się do ściany macicy – lub zmianami w szyjce macicy spowodowanymi ciążą. Jeśli wystąpi plamienie, można je pomylić z krwawieniem z odstawienia lub krwawieniem międzymiesiączkowym.

Morał z tej historii? Jeśli masz wątpliwości, sprawdź to! Jeśli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, najprostszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie prostego testu ciążowego. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, jeśli doświadczasz nietypowego krwawienia, które budzi twój niepokój. Plamienie podczas przyjmowania pigułek lub w czasie ciąży może być całkowicie normalne, ale może też być oznaką czegoś poważniejszego.

Nasz serwis e-przychodnie.pl oferuje konsultacje online w dogodnym dla Ciebie czasie, w zaciszu własnego domu. Stanowi to doskonałą okazję do przeprowadzenia dogłębnej dyskusji na temat antykoncepcji z lekarzami, którzy z pasją znajdą dla Ciebie najlepszy środek antykoncepcyjny.

Zobacz także:

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *