Czym właściwie jest antykoncepcja? Jakie są jej wady i zalety?

Antykoncepcję określa się jako kontrolę płodności, a dokładniej – zabezpieczeniem przed niechcianą ciążą. Wyróżnia się wiele metod antykoncepcji, które obecnie są stosowane przez pary. Dawniej stosowane metody naturalne nie były w stu procentach bezpieczne, jednak z czasem powstało więcej metod antykoncepcji, które zaważyły na skuteczności antykoncepcji. Okazało się, że nowopowstałe i do teraz stosowane metody antykoncepcji dają ogromną ochronę przed zajęciem w niechcianą ciążę. Do najpopularniejszej metody antykoncepcji zalicza się różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych. Jednak decyzję o doborze danej metody powinno się decydować na konsultacji z lekarzem, który dodatkowo poinformuje o tym, jak stosować tabletki antykoncepcyjne. Otóż plan przyjmowania tabletek służących zapobieganiu ciąży powinien być ustalony ze specjalistą bardzo dokładnie, ponieważ od tego zależy skuteczność tabletek.

Wady i zalety składające się na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych są często uwzględniane przez pary, stąd też warto o nich powiedzieć. Zaczynając od zalet należy przyznać, że wybór tabletek antykoncepcyjnych jest naprawdę duży, co pozwala na wybranie odpowiedniego środka zapobiegającego zajściu w ciążę. Dodatkowo, niemalże wszystkie rodzaje tabletek antykoncepcyjnych są dostępne w praktycznie każdej aptece, co oznacza, że dostęp do nich jest naprawdę bezproblemowy.

Dodatkowym atutem stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest również to, że w każdej chwili można zrezygnować z przyjmowania tabletki (np. gdy chce się zajść w ciążę). Wystarczy w tej sytuacji skonsultować z lekarzem prowadzącym przyjmowanie tabletek. Do wad przyjmowania antykoncepcji hormonalnej zalicza się konieczność regularnego zażywania tabletek, co dla niektórych może okazać się problemem. Drugim minusem dla niektórych jest to, że na antykoncepcję hormonalną należy posiadać receptę wystawioną przez lekarza.

Z uwagi na to, że coraz więcej kobiet decyduje się na środki antykoncepcyjne, ich popularność na rynku wzrasta. Za najpopularniejsze metody antykoncepcji hormonalnej oraz najpopularniejsze tabletki antykoncepcyjne uznaje się przede wszystkim nowoczesne tabletki antykoncepcyjne, jak chociażby inne rodzaje środków antykoncepcyjnych. Do środków antykoncepcyjnych zalicza się też zastrzyki antykoncepcyjne, globulki antykoncepcyjne, plastry antykoncepcyjne, jak i krążki dopochwowe, które wprowadza się do dróg rodnych kobiety. Wszystkie metody antykoncepcyjnechronią przed zajściem w niechcianą ciążę. Trzeba jednak przyznać, że zwykle wybierana metoda zapobiegania zajściu w ciążę to przede wszystkim skuteczne tabletki antykoncepcyjne, czy też pigułki antykoncepcyjne, ponieważ ich stosowanie jest naprawdę proste.

Za niewątpliwą zaletę tabletek antykoncepcyjnych uznaje się sporą skuteczność. Aby każda z form antykoncepcji działała prawidłowo, z pewnością należy stosować ją regularnie. Dopiero w przypadku prawidłowego zażywania tabletek antykoncepcyjnych lub innej metody antykoncepcji skuteczność wynosi prawie 99,7%. Zdarza się, że pomimo regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych jak chociażby EllaOne lub Escapelle, czy też innego rodzaju pigułek antykoncepcyjnych, skuteczność zostaje obniżona. Dzieje się tak na przykład przez przyjmowanie innych leków osłabiających stosowanie regularnej antykoncepcji. Jeśli chodzi o działanie, takie leki na antykoncepcje, czyli bezpieczne tabletki antykoncepcyjne skupiają się na dostarczeniu do organizmu hormonów, których działanie polega na hamowaniu owulacji, co w rezultacie zmniejsza przepuszczalność plemników. Oznacza to, że ryzyko zajścia w ciążę jest utrudnione.

Metoda antykoncepcji, jaką są tabletki antykoncepcyjne jest najczęściej wybierana, chroniąc przed niechcianą ciążą. Warto wiedzieć, że środek antykoncepcyjny występuje w dwóch wersjach. Na rynku dostępne są środki antykoncepcji, które nazywa się tabletkami jednoskładnikowymi.

Bardzo często tego rodzaju antykoncepcja dla kobiet jest bezpieczna w przypadku matek karmiących. Alternatywą dla tego rodzaju tabletek są popularne tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Te leki antykoncepcyjne dzielą się między innymi na jednofazowe, ale i również antykoncepcyjne tabletki mogą być dwufazowe oraz trzyfazowe. Każdy typ tabletek różni się od siebie głównie ilością pigułek umieszczonych w opakowaniu, ale i również ich stosowanie może okazać się odmienne, o czym warto pamiętać.

Zdarza się również, że któraś z metod zapobiegania zajściu w ciążę (np. środki antykoncepcyjne w postaci tabletek) zawodzi, wówczas można skorzystać z antykoncepcji awaryjnej, która okazuje się pomocna. Otóż antykoncepcja awaryjna jest zaliczana do metody antykoncepcji. Jest to tak zwana awaryjna antykoncepcja, będąca najlepszą metodą zapobiegania ciąży po odbyciu stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Zaletą antykoncepcji awaryjnej jest wysoka skuteczność, co dla wielu osób jest istotne. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że antykoncepcja awaryjna musi być zastosowana w odpowiednim czasie od stosunku seksualnego, by zadziałała w odpowiedni sposób. To, co ważne to również to, że dostęp do antykoncepcji awaryjnej jest utrudniony. Bowiem zarówno na środki antykoncepcyjne, jak i tabletki zaliczane do antykoncepcji awaryjnej potrzebna jest recepta od lekarza. Potrzebna Ci jest tabletka dzień po? Elektroniczna recepta online może być wystawiona od ręki przez naszego lekarza. Zapytaj o tabletki dopochwowe na receptę oraz jakie będą najlepsze tabletki antykoncepcyjne w Twoim przypadku.

Nasza strona internetowa e-przychodnie.pl została stworzona z myślą o pacjentach, którzy pilnie potrzebują konsultacji lekarskiej, jednak nie mają możliwości, aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu. W związku z tym warto wybrać konsultacje online, na których można otrzymać receptę na środki antykoncepcyjne. W naszej przychodni dostępna jest też antykoncepcja awaryjna, na którą bez komplikacji otrzymasz e-receptę. Tak więc jeśli interesuje Cię e-recepta antykoncepcja awaryjna, w tym przypadku nasza strona może okazać się pomocna. Jeśli chodzi o usługi, jakie standardowo oferuje nasza zdalna przychodnia, antykoncepcja awaryjna jest chętnie wybierana przez kobiety, które natychmiast potrzebują pomocy. Zadajemy sobie sprawę, że antykoncepcja awaryjna, jak i ta stosowana regularnie to niezwykle ważna kwestia, więc jeśli poszukujesz takiej usługi możesz umówić się u nas na wizytę z lekarzem, który z pewnością udzieli porady, odpowie na wszystkie pytania, a następnie wypisze potrzebną receptę. Recepta na antykoncepcje online może zostać zrealizowana właściwie w każdej aptece. Aby skorzystać z antykoncepcji awaryjnej, zachęcamy do umówienia się na konsultację. W przypadku, kiedy masz wątpliwości co do tego typu wizyt lub tego, jak ma Ci zostać wypisana antykoncepcja online opinie mogą okazać się dla Ciebie przydatne.

Konsultacja online

kontynuuacja antykoncepcji hormonalnej
PLN 49,99
  • Okres leczenia: 1-3 miesiące
  • Konsultacja trwa niecałe 5 min
  • Kod eRecepty dostaniesz SMS i emailem
Popularne

Aby zapisać się na wizytę musisz tylko wypełnić formularz, wpisać swoje dane, następnie dokonać wpłaty. Po wykonaniu tych czynności pozostaje Ci tylko kontakt z lekarzem. W przypadku, kiedy masz jakieś pytania, możesz śmiało skonsultować się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Z wielką przyjemnością udzielimy Ci porady, wyjaśniając wszelkie szczegóły. Być może Twoje wątpliwości rozwieje przygotowana przez nas lista najczęściej zadawanych pytań, na które odpowiedzi udzieliliśmy (znajdziesz je na naszej stronie). Zachęcamy Cię też do odwiedzenia naszego bloga, na którym umieszczamy wiele ciekawych treści związanych z medycyną. W sytuacji, kiedy nie jesteś przekonana/przekonany co do naszego profesjonalizmu, sprawdź na naszej stronie „opinie antykoncepcja awaryjna”, gdzie przeczytasz, co sądzą o nas stali pacjenci.

Specjaliści zatrudnieni w naszej przychodni posiadają odpowiednie kwalifikacje, a dodatkowo cechuje ich empatia, którą wykorzystują w codziennych konsultacjach z pacjentami. Korzystając z wizyt w naszym serwisie internetowym możesz liczyć na zachowanie pełnej prywatności i dyskrecji. Usługi realizowane przez naszą przychodnię są błyskawicznie, co jest niezwykle doceniane przez naszych pacjentów.