poporodzie

Antykoncepcja po porodzie

Antykoncepcja po porodzie

Po porodzie, chociaż może jeszcze się nie pojawić pierwsza menstruacja, kobieta jest zdolna do zajścia w ciążę, ponieważ przed miesiączką dochodzi do owulacji. Dlatego, mimo karmienia piersią, należy jak najszybciej wdrożyć antykoncepcję, szczególnie jeśli kobieta chce szybko wrócić do współżycia. Antykoncepcja po porodzie jet niezbędna, ponieważ organizm musi mieć czas, by się zregenerować przed kolejną ewentualną ciążą, a zajście w kolejną ciążę bezpośrednio po urodzeniu dziecka, może być dla kobiecego ciała ogromnym przeciążeniem. Dlatego też można sięgnąć po krążki dopochwowe lub plaster Evra, czy też tabletki antykoncepcyjne.

Jaką metodę antykoncepcji po porodzie wybrać?

Odpowiednią metodą może być prezerwatywa. To metoda mechaniczna, która jest neutralna dla zdrowia i nie wymaga wizyty u ginekologa. Prawidłowo stosowana, ta metoda ma naprawdę wysoką skuteczność, więc jest polecana, szczególnie jeśli współżycie nie jest regularne. Do tego warto mieć na uwadze, że w razie czego istnieje taka opcja jak tabletka dzień po typu Escapelle, czy też EllaOne tabletka. Oczywiście wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy możliwe jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Oczywiście, można ją wybrać, ale powinna być to pigułka jednoskładnikowa, bez estrogenów. To najskuteczniejsza metoda zapobiegania ciąży, sięgająca powyżej 99%.

Naturalne metody planowania ciąży, czyli mierzenie temperatury i obserwacja śluzu szyjkowego, mogą nie być w pełni skuteczne, ponieważ po porodzie musi minąć trochę czasu, by organizm doszedł do równowagi pod względem hormonalnym. Szczególnie kwestia mierzenia temperatury może być trudna, ponieważ nieregularny tryb życia młodej mamy może sprawić, że wyniki będą bardzo zafałszowane.

Jeśli jako młoda mama nie do końca wiesz, jaką antykoncepcję zastosować, wówczas z pomocą przychodzi opinia eksperta. Wystarczy konsultacja lekarska online, żeby dowiedzieć się najpotrzebniejszych informacji, a także podczas takiej e-wizyty, możliwa do wystawienia jest też e-recepta na antykoncepcję.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *